Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bikefitting

Zapisy przyjmujemy telefonicznie (690-577-773)

Bikefitting to inwestycja w przyjemność z jazdy rowerem i zobowiązanie do mocniejszego, dłuższego i wygodniejszego jeżdżenia. Chodzi o to, aby osiągnąć dowolne rowerowe cele. Odpowiednie dopasowanie ułatwia to zadanie, optymalizując pozycję jazdy, wydajność i wygodę. Proces precyzyjnego dopasowania Precision Fit został opracowany, aby zapewnić sportowcom możliwość przenoszenia maksymalnej mocy na pedały z maksymalną wydajnością. Jednak doświadczenie pokazuje, że zastosowania są znacznie szersze.

Ból nie jest normalnym elementem jazdy na rowerze i choć nie ma jednego rozwiązania na przewlekły dyskomfort oraz powiązaną obniżoną wydajność, zaawansowana analiza i spostrzeżenia doświadczonych profesjonalistów mogą znacznie poprawić samopoczucie na rowerze. Osiągnięcie celów treningowych jest łatwiejsze dzięki zaawansowanym technologicznie analizom dostosowanym do fizjonomii i stylu jazdy kolarza.

Wywiad
Podczas wywiadu technik Precision Fit poznaje kolarza oraz jego cele. Wywiad obejmuje kondycję fizyczną, uprawiany lub zamierzony styl jazdy oraz wszelkie bieżące lub wcześniejsze urazy. Pytania dotyczą również poczucia dyskomfortu na rowerze. Nasz technik, jako wyszkolony słuchacz, zapewni indywidualne podejście.

Ocena przeprowadzana poza rowerem
Ocena poza rowerem to seria kompleksowych pomiarów i badań, określających właściwy rozmiar, a także podstawowa ocena siły i gibkości. Technik ocenia rozmieszczenie i wymiary najważniejszych części ciała oraz postawę. Kolarz wykonuje podstawowe ćwiczenia siłowe i testy gibkości w celu oceny możliwości utrzymania różnych pozycji na rowerze. Dokładne zbadanie fizycznej sprawności umożliwia technikowi dalsze ustawianie już na rowerze.

Ocena przeprowadzana na rowerze
Po dogłębnym zrozumieniu swoich doświadczeń, celów i fizjologii nadchodzi czas, aby wsiąść na rower. Oceny na rowerze dokonuje się od podstaw, oceniając właściwe ustawienie siodełka pod kątem optymalnego ugięcia kolana. Technik ustawia bloki zapewniając centralne ułożenie nóg na pedałach i uzyskiwanie maksymalnej mocy przy każdym obrocie korbą. Ocenia postawę oraz ustawia długość i położenie kierownicy, aby zapewnić neutralną pozycję kręgosłupa, najwygodniejszą i najbardziej efektywną przy siedzeniu na rowerze.

Cennik

749 zł – pełny fitting rower szosowy lub MTB

849 zł – pełny fitting rower triathlonowy, czasowy

399 zł – dobór rozmiaru ramy (dokończenie fittingu z dopłatą 349-449 zł)

49 zł – ustawienie bloków w butach (przy zakupie - ustawienie gratis)

49 zł – dobór i ustawienie siodła Bontrager (przy zakupie - dobór gratis)

299 zł – konsultacja bikefittingowa

140 zł – fizjoterapia

Fotografie wykonał Oskar Bziuk.

Fitting przeprowadzamy w studio przy ul. Radzymińskiej 338, 05-091 Warszawa-Ząbki

Zapisy przyjmujemy pod telefonem 690-577-773


 

Więcej → Trek Precision Fit

pixel